logo

kronika policyjna »

Nielegalny hazard pod lupą służb. Zabezpieczono automaty i gotówkę

wczoraj

Nielegalny hazard pod lupą służb. Zabezpieczono automaty i gotówkę
zabezpieczone automaty do gier źródło: praga-polnoc.policja.gov.pl

Wspólna akcja policjantów i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej doprowadziła do likwidacji punktu, w którym miały być organizowane nielegalne gry hazardowe.

Na terenie warszawskiej Białołęki przeprowadzono działania wymierzone w nielegalny hazard. W akcji uczestniczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej.

Przygotowania do realizacji trwały wcześniej i obejmowały działania operacyjne prowadzone wokół wytypowanego lokalu. Zebrane informacje wskazywały, że mogą znajdować się tam automaty wykorzystywane do organizowania gier bez wymaganych zezwoleń.

Lokal z monitoringiem i zdalnym dostępem

Funkcjonariusze weszli do punktu w godzinach porannych. W środku nie było klientów ani obsługi, jednak lokal posiadał rozwiązania pozwalające na kontrolowanie dostępu.

Drzwi można było otworzyć zdalnie, a monitoring umożliwiał obserwację osób chcących wejść do środka. Według służb taki system pozwalał na selekcjonowanie klientów.

Podczas czynności zabezpieczono kilka automatów do gier. Ich gotowość do działania została potwierdzona w trakcie eksperymentu procesowego.

Trwa ustalanie organizatorów procederu

Oprócz urządzeń funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 8 tysięcy złotych gotówki. Wszystkie dowody zostały zabezpieczone na potrzeby dalszego postępowania.

Automaty przewieziono do magazynu komisariatu na Białołęce. Obecnie prowadzone są czynności mające ustalić osoby odpowiedzialne za organizowanie nielegalnych gier hazardowych.

Postępowanie prowadzą funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. To oni będą wyjaśniać okoliczności funkcjonowania punktu oraz zakres odpowiedzialności osób zaangażowanych w ten proceder.

Red

Najnowsze informacje